Twardość granitu – wszystko co należy wiedzieć
Granit jest kamieniem naturalnym i składa się z kwarcu, skalenia, miki oraz innych minerałów, które różnią się w zależności od miejsca wydobycia surowca. Dzięki naturalnym właściwościom jest twardy i występuje w różnych kolorach i wzorach. Może być wykorzystywany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.
Twardość granitu – wszystko, co należy wiedzieć
Twardość granitu według skali Mohsa znajduje się na 6. pozycji. Jest wytrzymały na ściskanie, zginanie i obciążenia. Dzięki tym cechom może być wykorzystywany w budownictwie do wykonywania dróg i podjazdów. Szeroka kolorystyka i wzornictwo granitu sprawiły, że doskonale sprawdza się w architekturze wnętrz. Firma GRESPOL oferuje szeroką gamę płytek, z których wykonywane są blaty, podłogi, schody. Zalety granitu praktycznie się nie kończą. Kamień jest odporny na uszkodzenia i ścieranie oraz na inne czynniki jak: wilgoć, wysokie temperatury, mróz, pękanie. Warto więc zainwestować w produkty z granitu, ponieważ zakup jest la lata. Jeśli nawet posadzka wymaga odświeżenia, z powodu zabrudzeń od oleju, czy innych chemikaliów, zawsze można ją odnowić.
W jakich kolorach występuje granit?
Kolorystyka granitu jest naturalna i zależy od składu minerałów i źródła płynnej magmy, która utworzyła kamień. Na barwę wpływa właśnie jej składnik, stąd kamień, może być łososiowy, różowy, biały, czarny, czerwony, zielony, granatowy, brązowy, a nawet czerwony. Granit nie od dziś jest w centrum uwagi budowniczych, bo już w starożytności był ceniony za wyjątkowość i trwałość. Piękno kamienia tkwi również we wzornictwie. Surowiec ma naturalne rysy, które dodają mu uroku. Dzięki kolorystyce i fakturze granitu, architekci wnętrz tworzą zachwycające projekty, zapierające dech w piersiach.